/Files/images/4680216_8a473b91.jpg

"Ця дівчина не просто так, Маруся..."

Змири гординю, приклони коліна,
Торкнись душею їхньої строки,
Чурай Маруся, Леся, горда Ліна -
Богині слова і святі жінки...
В. Ковтуненко

Ліна Костенко - одна з перших у плеяді молодих українських поетів, що з`явилися на літературному обрії на рубежі 50-60 років. ЇЇ поетичний світ - різноманітний і багатоликий. Усе хвилює душу поетеси - історичне минуле українського народу, його сьогодення.

Найвагомішим внеском поетеси у літературу вважається роман "Маруся Чурай",який у 1987 році приніс письменниці Державну премію УРСР ім. Т.Г.Шевченка.

Щоб більше дізнатися про неї, її творчість, познайомитися з її творами, була поставлена театралізована інсценівка за вище згаданим твором за участю завідувачки бібліотеки Оксани Анатоліївни Чуняк та учнів 9-11 класів.

На сцені, прибрану в народному стилі, гімназисти майстерно відтворили пласт народного життя з його радістю і горем, любов'ю і зрадою, чарівними піснями і чорною заздрістю.

Учениця 9-Б класу Віка Гавриш, яка виконувала головну роль - Марусю Чурай, розказала про тяжку долю та душевні муки своєї героїні. Інсценівка перепліталася виступами судді, посланця від гетьмана, хоробрих козаків, свідків, заздрісних сусідів та глибоко засмучених матерів. Через віки до нас долетіли пісні народної співачки. У них - невичерпна любовдо свого народу, до своєї землі,біль і тривога за долю України, за життя її захисників. Дівчата 11-А класу виконали ряд українських пісень легендарної Марусі.

На сам кінець зустрічі директор гімназії Ольга Максимівна Козленко зазначила, що учням вдалося розкрити духовний світ наших предків, навести взірці громадянської мужності та пробудити в глядачів почуття власної гідності. А дивна пісняпершого кохання назавжди лишається у нашому житті.


До 95-ї річниці від дня народження В.О. Сухомлинського, українського педагога, гуманіста, мислителя, дитячого письменника серед учнів 2-х класів був проведений бібліотечний урок "Людина починається з добра"

/Files/images/DSC_0543.JPG


До Всеукраїнського дня біблітек серед учнів 1-4 класів були проведені мультимедійні уроки "Дорогами тисячоліть"

/Files/images/DSC01003.JPG


Бібліотеку гімназії відвідав журналіст періодичного видання "Кореспондент"

/Files/images/foto/PA160158.JPG/Files/images/foto/PA160157.JPG


Візит до бібліотеки гімназії ім.С.І.Олійника директора Департаменту освіти і науки Київської ОДА Клокар Н.І.

/Files/images/foto/DSC_1063.JPG/Files/images/foto/DSC_1069.JPG/Files/images/foto/DSC_1066.JPG

До 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка

З 9 лютого по 9 березня 2014 року проходив Міжнародний онлайн-конкурс «Що ти знаєш про великого українського поета», оголошений з нагоди 200-ліття від дня народження Т.Г. Шевченка та з метою популяризації творчої спадщини Кобзаря серед читачів бібліотек інших країн. В конкурсі взяли участь 200 читачів бібліотек Польщі, Росії, Білорусії, Казахстану.
Ініціатором конкурсу стала Львівська обласна бібліотека. Учні гімназії взяли активну участь в онлайн-конкурсі і здобули хороші результати:
- Гавриш Вікторія (11-Б кл.) - І місце,
- Яременко Віталій (5-А кл.) - ІІ місце,
- Кравченко Маргарита (7-Б кл.) - ІІІ місце.
Готували дітей викладач української мови та літератури Купрій С.М. та завідувач бібліотеки гімназії Чуняк О.А.
МОЛОДЦІ !

/Files/images/foto/nagorodi/img001.jpg/Files/images/foto/nagorodi/img002.jpg/Files/images/foto/nagorodi/img003.jpg/Files/images/foto/nagorodi/img004.jpg


Поділись джерелом мудрості!

Книга – одне з найбільших чудес, що створено людиною. З тих пір, як люди навчилися писати, всю свою мудрість вони довірили книгам. Вони відкривають нам світ, допомагають уявити минуле, заглянути в майбутнє.

За всі часи люди славили книгу. Як її тільки не називали: і джерелом мудрості, і цілителькою душі, сонячним сяйвом і рікою, що живить Всесвіт. Книга і сьогодні – важливе джерело знань. Ким бути? Яким бути? На ці запитання дають відповідь книги.

Під девізом :«Поділись джерелом мудрості!» 02 квітня 2014 року в Броварській гімназії ім.С.І.Олійника пройшла акція «Подаруй бібліотеці книгу» присвячена Міжнародному дню дитячої книги. Учні 5- 11класів дарували книги, які на їхню думку мають зацікавити їхніх друзів. Отож, шануймо, бережімо, читаймо книги, бо у них мудрість, розум, знання людства, які створювалися впродовж тисячоліть.

/Files/images/foto/P4040048.JPGУчастники у ІІ (міському) етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого читання "Книгоманія-2014"

/Files/images/foto/nagorodi/img008.jpg/Files/images/foto/nagorodi/img010.jpg/Files/images/foto/nagorodi/img011.jpg/Files/images/foto/nagorodi/img012.jpg/Files/images/foto/nagorodi/img009.jpg/Files/images/foto/nagorodi/img013.jpg/Files/images/foto/nagorodi/img014.jpg/Files/images/foto/nagorodi/img015.jpg/Files/images/foto/nagorodi/img016.jpg/Files/images/foto/nagorodi/img017.jpg/Files/images/foto/nagorodi/img007.jpg/Files/images/foto/nagorodi/img018.jpg/Files/images/foto/nagorodi/img019.jpg/Files/images/foto/nagorodi/img020.jpg/Files/images/foto/nagorodi/P4140052.JPG/Files/images/foto/nagorodi/P4140053.JPG/Files/images/foto/nagorodi/P4140055.JPG

Слово — то мудрості промінь

Ну, що б, здавалося, слова...
Слова та голос — бiльш нiчого.
А серце б'ється, ожива, як ïх почує.
Знать, од Бога голос той i тi слова.
Т.Г.Шевченко

На світі існує невидима сила. Вона є водночас зброєю та лікарем. Вона здатна змінювати світ та зцілювати душі. Ця сила є словом. Особливо велике значення для людини має рідне слово. Його дитина чує ще в колисці від мами, потім вперше вимовляє його своїми вустами, а потім вчиться розбирати його літери у книгах. З рідним словом виростає людина, особистість. Слово здатне чарувати, підбадьорювати, надихати на подальшу боротьбу або, навпаки, заспокоювати, зцілювати душу.

Кожна нація має свого героя - поета, слово якого надихає народ любити свою Батьківщину, який залишається в житті народу назавжди, а його твори цитують і перечитують ще багато віків.

Цим героєм для українського народу є видатний український поет і художник - Тарас Григорович Шевченко, який зробив неоціненний вклад у світову духовну і літературну скарбницю.

З нагоди 200-річчя з Дня народження Т.Г.Шевченка 11 квітня 2014 року , в Броварській міській бібліотеці відбулися міські поетичні читання , у яких взяли участь учні Броварської гімназії ім. С.І. Олійника: Новіцький Ігор, який виконував власний вірш «Зірки мрій» та Яременко Віталій, який виконав вірш Т.Г.Шевченка «Мені однаково».

Адміністрація Броварської гімназії ім. С.І.Олійника дякує своїм учням за участь та достойне представлення гімназії на заході.

/Files/images/foto/DSCN3683.JPG/Files/images/foto/DSCN3689.JPG


Кiлькiсть переглядiв: 713

Коментарi

  • onanelade

    2016-01-30 15:24:37

    [url=http://online-diflucanfluconazole.net/]Diflucan Online[/url] Canadian Pharmacy Cialis http://lasixwithoutprescriptionfurosemide.net/...